Amitaba - Buddyzm : Dharma : Nirwana 

Strona głównaebook Wprowadzenie do buddyzmuTeksty buddyjskieMedytacjeMantry mp3LinkiSłownik buddyjskiOśrodki buddyjskieListy dyskusyjneMantraKoany zenŚwięta buddyjskieBuddyzm KatowicePolecane książki FAQGaleriaBlogKontakt

 

Tsa Lung, Trul Khor

Jogiczne ćwiczenia tradycji Tybetańskiego buddyzmu Jungdrung Bon, oczyszczające ciało, energię i umysł.

(Tsa – energetyczne kanały, Lung – subtelna energia, prana, Trul Khor – magiczne koło, ruch).

Joga Tybetańska. Tsa Lung, Trul Khor

Żeby zrozumieć metodę prowadzącą do urzeczywistnienia jaką jest tybetańska joga Tsa Lung, Trul Khor trzeba najpierw zrozumieć, że wszystkie zjawiska zewnętrzne i wewnętrzne mają podstawę energetyczną. Każde nasze doświadczenie jest kombinacją różnych warunków i przyczyn zachodzących w trzech wymiarach naszego funkcjonowania. Jest to wymiar fizyczny (wszystkie doświadczenia jakie odczuwamy w naszym ciele), wymiar subtelnej energii (wszystkie doświadczenia jakie niesie ze sobą prana poruszająca się w energetycznych kanałach i energetycznych ośrodkach - czakrach) oraz wymiar naszego umysłu (wszystkie doświadczenia jakie pojawiają się w sferze naszej świadomości). Te trzy wymiary nazywane są trzema bramami prowadzącymi do stanu oświecenia.

Kanały i czakry tworzą naszą wewnętrzną strukturę ciała. Mamy zewnętrzne, wewnętrzne oraz tajemne kanały (zewnętrzne kanały to naczynia krwionośne, wewnętrznymi kanałami przepływa krew i inne płyny ustrojowe, kanałami tajemnymi przepływa życiowa energie, prana). Gdy wykonujemy praktykę Tsa Lung, Trul Khor wpływamy na wszystkie kanały oraz czakry i związane z nimi części ciała. Wszystkie niedoskonałości ciała i umysłu, wszystkie choroby, zaburzenia oraz pozytywne doświadczenia, wszystkie zdolności naszego ciała i umysłu, zakorzenione są w kanałach. To w jakiej znajdujemy się kondycji na poziomie ciała, energii i umysłu zależy od tego, w jaki sposób porusza się życiowa energia ścieżką kanałów.

Ruchy Trul Khor nazywane są magicznymi ruchami, ponieważ mają moc przekształcenia naszego doświadczenia. Kiedy trzy aspekty naszego istnienia, ciało, prana i umysł zostają zintegrowane w praktyce Tsa Lung, Trul Khor, wzajemnie wspierają się w procesie usuwania zakłóceń w naszym funkcjonowaniu. Przywracają naturalną kondycję ciału i życiowej energii, równoważą emocje. Głównym celem tych ćwiczeń jest urzeczywistnienie potencjału naszego istnienia - urzeczywistnienie naturalnego stanu umysłu. Ćwiczenia te służą także do stabilizowania naturalnego stanu. Poprzez praktykę Tsa Lung, Trul Khor stwarzamy wewnętrzne okoliczności dzięki którym przytomność, otwartość, radość, miłość i wszelkie inne pozytywne jakości mogą przejawiać się w sposób naturalny.

9 – 10. 03 praktyka 9 oddechów oczyszczających, praktyka 5 ćwiczeń Tsa Lung. (koszt 100 zł.)

23 – 24. 03 praktyka oddechów Dziam Lung, praktyka ćwiczeń Trul Khor. (koszt 100 zł.)

Sobota 9:30-18:30, niedziela 9:30-18:00 (przerwy obiadowe 14:00-15:30)

AKADEMIA RUCHU, ul. Ruska 47/48A, Wrocław

Kurs prowadzi instruktor Związku Ligmincha Polska - Dariusz Orwat

Kontakt i zapisy: Dariusz Orwat, tel: 796532717, mail: darekorwat@gmail.com

Oddechy oczyszczające to podstawowa praktyka oparta na pracy z subtelną energią. Mają one za zadanie usunięcie zastałej energii, powodującej powstawanie trzech głównych negatywnych emocji (trucizn umysłu). Harmonizują przepływ energii w głównych kanałach naszego ciała, stwarzając dobre okoliczności dla praktyki medytacyjnej.

Pięć ćwiczeń Tsa lung, to proste ćwiczenia, które harmonizują energię pięciu elementów, poprawiają i doskonalą ich funkcjonowanie we wszystkich sferach naszego istnienia. Pięć ćwiczeń Tsa lung stanowi całościową praktykę mającą na celu oczyszczanie przeszkód, tak by mogły przejawiać się wszelkie pozytywne właściwości ciała, energii i umysłu.

Oddechy Dziam Lung i ćwiczenia Trul Khor to bardziej zaawansowany stopień praktyki

z ciałem, subtelną energią i umysłem.

Można wziąć udział tylko w pierwszej części kursu. By wziąć udział w drugiej części kursu, konieczne jest uczestnictwo w pierwszej.


 Blog

Linki sponsorowane: Biuro rachunkowe - księgowość dla firm