Amitaba - Buddyzm : Dharma : Nirwana

Homeebook Mantry mp3LinkiSłownik buddyjskiOśrodki buddyjskieMantraŚwięta buddyjskiePolecane książki FAQŚlubowania Amitaby

 

 

Czy dzięki medytacji mogę uzyskać jakieś nadnaturalne zdolności ?

Powrót do FAQ 

 

Owszem, zdarzało się to w przeszłości, zdarza się i teraz, nawet zwykłym, nie związanym z buddyzmem ludziom. Świat jest czymś podobnym do wspólnego snu, jest realny na tyle, na ile w to wierzymy. Jogini którzy doświadczyli prawdziwej natury świata/umysłu potrafią na niego wpływać. Umysł po prostu jest przekonany o nierealności świata i wierzy, że można go kształtować. Jak to się mówi „Wiara góry przenosi” Wiara to pełne i bezwarunkowe przekonanie na świadomym i podświadomym poziomie, że jest tak, jak myślimy. W buddyzmie zamiast wiary jest przekonanie nabyte przez praktyczne doświadczenie. Podobne mechanizmy stosowane są przez nie buddystów w celu auto-motywacji. Istnieje wiele książek na ten temat, pisze o tym chociażby osławiony Joseph Murphy.
Jest to po prostu praca nad umysłem, zasiewanie ziaren i przekonywanie go, by spełnił nasze pragnienia - efekty czasem mogą graniczyć z cudem.
Umysł spełnia pragnienia, należy tylko go przekonać. Nie liczcie jednak na to, że po medytacji będziecie lewitować w powietrzu, praktyka buddyjska nie to ma na celu. Takie zjawiska mogą się pojawić, ale po naprawdę długiej, szczerej, niezwykle zaangażowanej praktyce – u nas raczej wątpliwe, zbyt dużo odciąga nas od praktyki i nie mam tu na myśli zjawisk fizycznych tylko nasz zwykły, codzienny umysł. 

  Ciekawe linki: 

http://www.diamentowadroga.pl/dd39/karmapa_i_cuda - Wspomnienia Dzigme Rinpocze o XVI Karmapie Randziung Rigpi Dordże

http://www.amitaba.republika.pl/budd_cuda.html - Cuda z perspektywy buddysty.

http://bhawa.fm.interia.pl/moce.htm - Siły nadnaturalne

http://rdewi.fm.interia.pl/metody.htm - Jak osiągnąć moce nadprzyrodzone

http://bhawa.fm.interia.pl/kanon.htm - Kanon buddyjski, a moce nadnaturalne 

 


Buddyzm